Covid-19
Rajhrad
4.4.2020
Jasno
Jasno
2°C
Odpovídá teplotě: 3°C
Aktuální tlak: 1020 mb
Vlhkost: 80%
Rychlost větru: 1 m/s SZ
Nárazový vítr: 1 m/s
UV-Index: 0
Východ slunce: 06:24
Západ slunce: 19:30
 
Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Sobota 4. dubna 2020
  • Svátek má Ivana
  • Zítra má svátek Miroslava
  • Je sudý týden
  • Je 14. týden

IDS JMK – nové jízdní řády od 15.12.2019

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje zveřejnil nové jízdní řády veřejných dopravních linek,
platné od 15.12.2019
BUS:  504   505    511    512    513     514
VLAK: S3

Textový výklad k provedeným změnám připravil Mgr. Miroslav Hurta, kronikář města
Co nového v jízdním řádu 2019/20, platný od 15.12.2019

  • Hlavní novinkou je znovuotevření brněnského hlavního nádraží. Z Rajhradu do Brna jedou všechny vlaky na hlavní nádraží, z Brna jede jen jeden jediný spoj z dolního nádraží v 7.57, všechny ostatní vlaky odjíždějí do Rajhradu z hlavního nádraží. Obnovují se čtvrthodinové intervaly mezi vlaky v ranní a odpolední špičce pracovních dnů. Správa železniční dopravní cesty se však nechala slyšet, že brněnské hlavní nádraží je tak enormně vytížené, že už se tam žádné další vlaky nevejdou, takže v případě zpoždění hrozí, že vlak bude odkloněn na dolní  nádraží…
  • Otevírá se nová železniční trať do Židlochovic. Pro Rajhrad je to velkou výhodou, protože i v mimopracovní dny pojedou vlaky z Brna každou půlhodinu – jednou do Židlochovic, podruhé do Vranovic či Břeclavi. O víkendu tak máme nádherné spojení s Brnem – z hlavního nádraží jede první vlak v 0.44, pak ve 3.00 autobus směr Židlochovice, v 5.18 z ústředního hřbitova autobus směr Ledce a od 5.40 vlaky v pravidelných půlhodinových intervalech až do 23.10. Tak vynikající spojení s Brnem Rajhrad nikdy v minulosti neměl.
  • Končí spojení Rajhradu s Ústředním autobusovým nádražím na Zvonařce. Autobusy ze Židlochovic budou ukončeny v Rajhradě, pouze v pracovní dny ve špičce pojedou až do Brna, ale jen k ústřednímu hřbitovu.
  • Linka Mikulov Brno nově pojede po dálnici a do Rajhradu vůbec na Starou poštu zajíždět nebude. Náhradou za to je zřízena nová linka 504 Pohořelice – Brno, ústřední hřbitov, Ta jede přes Medlov, Ledce, Sobotovice a Syrovice. Tím sice dojde k nárůstu jízdní doby, linka má však v Pohořelicích zajištěny mnohé přípoje do Mikulova a do Znojma a hlavně v Rajhradě postupně projede zastávky na Staré poště, u železniční stanice a u městského úřadu, takže zvláště starší a nemohoucí občané se budou moci přepravovat i po Rajhradě veřejnou dopravou. Bonusem je i skutečnost, že linka v Rajhradě na železniční stanici vyčká příjezdu autobusu ze Židlochovic, který zde končí, takže i ze Židlochovic se dostanou lidé v Rajhradě až k městskému úřadu, i když s jedním přestupem na železniční stanici.
  • Mírně se upravují odjezdy na lince Rajhrad – Blučina – Židlochovice tak, aby navazovaly na autobusy a vlaky z Brna a do Brna. Nově se však do Židlochovic dostanete přes Blučinu i v sobotu a v neděli, což o víkendu ve starém jízdním řádu nebylo.