Covid-19
Rajhrad
5.4.2020
Slunečno
Slunečno
12°C
Odpovídá teplotě: 11°C
Aktuální tlak: 1030 mb
Vlhkost: 35%
Rychlost větru: 6 m/s V
Nárazový vítr: 6 m/s
UV-Index: 4
Východ slunce: 06:22
Západ slunce: 19:32
 
Dnes<div id="zpetny_odkaz" style="visibility: hidden;width:1px;height:1px"><a href="http://phgame.cz">PHGame.cz</a></div>
  • Neděle 5. dubna 2020
  • Svátek má Miroslava
  • Zítra má svátek Vendula
  • Je sudý týden
  • Je 14. týden

jarní úklid Rajhradu – 4.4.2020

uklid-page-001Devátý jarní úklid Rajhradu aneb jeden den pro Rajhrad

Cvičenky z oddílu zdravotního cvičení Sokola v Rajhradě, ve spolupráci s městem a Českým svazem ochránců přírody, organizují již devátý jarní úklid Rajhradu. Sraz všech, kterým vadí nepořádek v našem městě, bude v sobotu 4. dubna 2020 v 8.30 hodin u kašny v Rajhradě. Účastníci se zde rozdělí do skupinek pro sběr odpadků podél cest a silnic v katastru města, obdrží pytle na odpad, rukavice, reflexní vesty a pokyny týkající se úklidu. Nezapomeňte na pevnou obuv, nezbytné pracovní rukavice, reflexní vesty a zejména na dobrou náladu a chuť pracovat!

Tato akce bude i letos probíhat v rámci kampaně „Ukliďme svět“ a „Ukliďme Česko“. Věříme, že se nás sejde co nejvíce a že se zapojí mládež a děti, pro které je tento projekt přínosem. Hlavním smyslem této akce je přimět lidi k aktivnímu postoji a k zájmu o stav životního prostředí. Děti a mládež si svojí aktivní účastí na úklidu, kromě jiného, buduje svůj žebříček životních hodnot.

Po úklidu čeká účastníky občerstvení a táborák s opékáním špekáčků u vodácké klubovny u staré pily. Ale také vzájemné poznávání a navazování nových přátelství.

Těším se na všechny, kterým není lhostejné, jak to v Rajhradě vypadá a něco s tím chtějí udělat. Libuše Hochmanová

Uklidme Rajhrad_podpora_2020_2-page-001